Bu İki Kripto Para İçin Kritik Gün: İşte Olacaklar…

Nominal değeri 1,51 milyar dolar olan 21.162’den fazla BTC opsiyonunun süresi bugün dolacak.
Ayrıca, yaklaşık 0,81 milyar dolar nominal değere sahip 227.785 ETH opsiyonunun süresi sona erecek. Her iki kripto para için mevcut fiyatın altındaki maksimum acı noktası bugün satışa işaret ediyor.

İki kripto para için milyar dolarlık opsiyonların vadesi doluyor

Bitcoin ve Ethereum fiyatları hafifçe toparlandı. Ancak, yaklaşık 2,5 milyar dolar değerindeki Bitcoin ve Ethereum opsiyonlarının bugün sona erecek. Bu yüzden, kripto paraların fiyat ivmesi azalırken hala satış baskısı altında. Bitcoin’in yarılanması öncesindeki dalgalanma, traderların makro ve balinaların satışı gibi rüzgarların ortasında düşük yukarı yönlü momentumu fiyatlandırması nedeniyle arttı.

Nominal değeri 1,51 milyar dolar olan 21.162’den fazla BTC opsiyonunun vadesi dolacak. Bu opsiyonlarda put-call oranı 0,62 olacak. Maksimum acı noktası ise 69.000 dolar. Bitcoin fiyatının mevcut fiyata göre satış baskısı altında kaldığını gösteriyor. Zımni volatilite (IV) tüm ana terimlerde önemli düşüşlere tanıklık ediyor. Bu da değişken fiyat hareketlerinin BTC fiyatının 70.000 doların altına düşeceği anlamına geliyor.

Bu arada, yaklaşık 0,81 milyar dolarlık nominal değere sahip 227.785 ETH opsiyonunu vadesi dolacak. Bu opsiyonlar 0,49’luk bir put-call oranıyla sona erecek. Maksimum acı noktası 3.425 dolar. Bu da mevcut fiyat olan 3.535 dolardan daha düşük. Bu, traderların hala daha düşük fiyattan işlem yapma fırsatlarına sahip olduğunu gösteriyor. ETH fiyatındaki yönler hakkında daha fazla rehberlik için işlem hacimlerine göz kulak olmak gerekiyor.

Analistlere göre orta vadede satış yapmak iyi bir seçenek!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere bu hafta sıcak TÜFE verileri piyasanın gündemini belirledi. Ayrıca, türev piyasasındaki hacimlerde büyük bir düşüş oldu. Bu tür olumsuz koşulların birikmesi nedeniyle uzmanlar, kripto piyasasında satış duygularına işaret ediyor. Ayrıca, Bitcoin halving’ten önce ve sonra kripto piyasasının dalgalı kalmaya devam edeceğini belirtiyorlar.

Greekslive analistleri, satış sözleşmelerinin ayın en baskın ticareti olduğunu ortaya koydu. Ayrıca, halving beklentilerinin aşırı çekilmiş olduğuna işaret etti. ETF girişlerindeki son yavaşlamayla birlikte, piyasada yeni sıcak noktaların olmadığını ve daha bastırılmış bir duyarlılık olduğunu belirtiyorlar. Analistlere göre, orta vadede satış yapmak gerçekten de daha iyi bir seçenek. Ayrıca, Bitcoin’in halving’ini çevreleyen duyarlılık nedeniyle kısa vadenin buna değeceğini söylüyorlar.

BTC vadeli işlemleri OI güçlü ancak dalgalı kalmaya devam ediyor

BTC yazı sırasında son 24 saatte sadece %0,50 artışla 70.888 seviyesinde işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek seviyeleri 69.571 dolar ve 71.256 dolar. Bununla birlikte, işlem hacimleri son 24 saat içinde %22’nin üzerinde düşüş gösterdi. Bu da traderlar arasında ilgi eksikliğine işaret etti. Toplam BTC Vadeli İşlemleri Açık Faizi son 4 saatte %2 arttı. Ancak son bir saatte dalgalanma gösteriyor. CME BTC vadeli işlem OI’si son bir saatte %1 düştü.

ETH ise son 24 saatte %0,80 düşerek 3.539 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek seviyeleri 3.477 dolar ve 3.616 dolar. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %16’nın üzerinde düşüş gösterdi. Bu da traderlar arasında ilgi eksikliğine işaret etti. Toplam ETH Vadeli İşlem Açık Faizi son 24 saatte %2 düştü. Ancak son 4 saatte %1 arttı. Vadeli işlem aktivitesi, opsiyonların sona ermesi öncesinde dalgalı seyretmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x