Bayram öncesi piyasalarda türbülans: Yatırımcıya sert uyarı!

  • Haber7

Kurban Bayramı tatili nedeniyle Borsa İstanbul’daki işlemlerin takas tarihleri değişecek. Buna göre, Borsa İstanbul’da, perşembe günü yapılan işlemlerin takası 20 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Kurban Bayramı tatili öncesinde nakde geçmek isteyen borsa yatırımcılarının işlemlerini bugün yapmaları gerekiyor.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,11 yükselişle 10.063 puandan başladı.

Küresel piyasaların gözü, bugün ABD’den gelecek veri ve mesajlarda olurken; altın ve fiyatlarının buna göre yönünü belirlemesi bekleniyor. Gram altın, 2.406 Türk Lirası civarında seyrederken, çeyrek altın ise 3.939 Türk Lirası seviyesinde.

Piyasalarda bayram öncesi ve sonrası beklentileri Ekonomist Murat Turgut, Haber7’ye değerlendirdi.

BORSA İLE İLGİLİ ÇARPICI ANALİZ: ALIM FIRSATI DOĞABİLİR

Borsa İstanbul’da vergi iddiaları ile spekülatif haber akışının borsayı yönlendirdiğini dile getiren Ekonomist Murat Turgut, gelecek olan vergi miktarının düşük olacağının altını çizerek “Ciddi bir etki yaratmayacak” diye konuştu. Bayram tatiline değinen Turgut, satış zemini oluşturduğunu belirtti. Bugün takastan faydalanmanın son günü olduğunu vurgulayan Murat Turgut, küçük yatırımcının takas işlemlerinden yararlanmasının zor olduğunu söyledi. Turgut, 10.100 – 10.150 seviyelerinin yeniden bir alım fırsatı oluşturduğunu belirtti.

ALTIN YATIRIMCISINA UYARI!

Altının 2.400 seviyesini birkaç kez denediğini ancak kıramadığının altını çizen Ekonomist Murat Turgut, teknik seviyeleri zayıf gördüğünü belirtti. Alım fırsatı noktasında altının daha da düşeceğini dile getiren Turgut, altında biraz daha beklenilmesi gerektiği yönünde uyarılarda bulundu. Altında düşüş trendinin devam edebileceğini söyleyen Murat Turgut, 2.300 seviyelerinin altına doğru gerileme hareketi yaşanabileceğini ifade etti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x